Бебібумери, покоління X, Y, Z. Або якими будуть священники в недалекому майбутньому?

Священники – мабуть найбільш консервативна «професія», яка впродовж стількох століть дуже мало видозмінилася. З одного боку, саме так і повинно бути, а іншого, священники – це також люди і як будь-які інші люди є унікальними, неповторними, хоч і належать до певної генерації.
Нещодавно я натрапив на ряд цікавих статей на провідних сайтах, зокрема й BBC, в яких йдеться про т. зв. «Теорію поколінь». Насправді – цікаве дослідження, хоча далеко й не нове, яке провели в США вчені Нейл Хоув і Вільям Штраус ще в 1991 році. Прочитавши ці роботи, я запитав себе: «А якими будуть священники нового покоління?».
Якщо поглянути на покоління отців, які були висвячені у підпіллі, боролися за незалежність Церкви, та тих, які були свячені вже в роки незалежності – між ними хоч і не серйозна, але вже буде відмінність. Коли йдеться про отців, які стали до служби у Господньому винограднику вже після 2000-х років, то це ще інше покоління, зі своїми поглядами й цінностям.
Тому пропоную спільно подумати над цією тематикою. Одразу скажу, що це мої приватні думки та вони, вочевидь, не претендують на істинність і «непогрішність», адже я далеко не фахівець у цій галузі.
Для початку давайте все ж коротко розберемося, що та за «Теорія поколінь», про яку всі так масово говорять впродовж останніх років?
Що таке «Теорія поколінь»?
Основою цієї моделі є цінності людей – представників середнього класу. Та, на думку сучасних учених, саме цінності і їх схожість, а не вік, формують і визначають покоління як групу людей, народжених у певний віковий період, що випробували вплив одних і тих же подій і особливостей виховання, зі схожими цінностями. Ми цих цінностей не помічаємо, але саме вони багато в чому визначають нашу поведінку: як ми спілкуємося, як вирішуємо конфлікти і будуємо команди, як розвиваємося, що і як купуємо, що нас мотивує, як ставимо цілі і управляємо людьми.
Теорію поколінь сьогодні широко використовують маркетологи, соціологи та економісти, психологи, управлінці. Адже, розгадавши таємницю відмінностей поколінь, можна знайти ключик до представників різного віку. Виділяють шість поколінь (з тих, що сьогодні живуть):

- покоління переможців або GI (народилися в 1901-1922);
- мовчазне покоління (1923-1942);
- покоління бумерів або Baby Boom (1943-1963);
- покоління Х (1963-1982);
- покоління Y або «міленіали» (1982-2000);
- покоління Z або ж «зумери» (2000-2020).
(ДАЛІ БУДЕ)
о. Володимир ЛУКАШЕВСЬКИЙ
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину