БЛОК ПЕРШИЙ. ЗУСТРІЧ ПЕРША. ПОКЛИКАНІ ДО ПРОРОКУВАННЯ.

Слоган:
«Пропаганда, показуха і християнське свідчення. А де різниця?»Талісман:
Нед Фландерс із «Сімпсонів»Біблійний уривок:
Єзекиїл на варті дому Ізраїля (Єз 2-3)Мета:
- Роз’яснити основну тему місяця - про покликання як одну з ключових характеристик кожної людини;
- Детальніше зупинитись на одному з аспектів покликання - пророчому, який полягає у свідченні своїх переконань, подоланні страху нерозуміння чи несприйняття.
Дискусійні питання:
- Де межа, за яку не варто переходити, щоб наше свідчення не стало набридливою саморекламою, що тільки відвертає, а не приводить людей до Христа? (приклад - відносини Неда Фландерса і Гомера Сімпсона)
- Чи варто витрачати свої сили, якщо людей майже неможливо змінити (як у випадку Єзекиїла)?
Джерела для катехизації (обов’язкові):
[su_accordion] [su_spoiler title="о. Карлос Буела, «Молодь в третьому тисячолітті», Львів 2009, ст. 179-189" style="fancy"] Ісус Христос насправді вартує наших зусиль. Ісус Христос – це великий полонитель. Найбільш коханий у всій історії. Найпалкіший закоханий у всій вічності. Великий полонитель сердець. Ісус Христос вартує. Він заслуговує на віддачу цілого існування. І набагато більше. Чому? Насправді, що спонукає у глибині таку кількість молоді цілковито віддаватись слідуванню за Ним, йти услід за Ним, куди б Він не йшов? На думку декого, це Воскресіння. Неправильно. Ні. Воскресіння навряд чи викликало б якесь покликання, бо вважали б, що це реклама в стилі тих інституцій, що на телебаченні випускають липкі джинґли1 „Якщо, послухавши цю музику, ваше серце швидше забилось, вступай у школу…, матимеш велике майбутнє…”. Згідно з іншими твердженнями, йдеться про „переляк” перед пеклом; чи про якусь любовну невдачу; чи про якесь „промивання мізків”, чи про наслідок якогось примусу. Неправда. Якщо хлопець чи дівчина намагатиметься присвятити себе з таких причин, то не витримає і двох годин. Цілковита брехня. Вірите мені чи ні, на мій погляд, покликання до священства і взагалі до богопосвяченого життя породжується ХРИСТОВИМ ХРЕСТОМ. Ідеться про те, що „полюбив мене і видав себе за мене” (Гал. 2, 20), і що „любов все зносить” (1 Кор. 13, 7), крім одного: обмежень. Йдеться про те, що Христос любив до смерті; йдеться про те, що жодна молода особа не зможе дорікати, що її недостатньо любив. І це зворушує. Це кличе. Це обпалює. Це притягує. Це запалює. Поклик, отже, є не що інше, як заклик радикально поділити страждання Христа. Це не поклик прожити в задоволенні, а поклик прожити з труднощами, як навчає Святий Дух: „Мій сину, як приступаєш служити Господеві, приготуй свою душу на спокуси” (Сир. 2, 1). Це поклик „щодня наражатися на смерть” (1 Кор. 15, 31). Це поклик бути „розп’ятим з Христом” (Гал. 2, 19). Це поклик бути „осудженими на смерть”2. Це поклик піднятись на Голгофу. У певний спосіб Ісус Христос сказав про це у загальному; але, гадаю, це може стосуватися покликання зокрема: „Я ж, коли від землі буду піднесений – тобто на хресті – усіх притягну до себе” (Ів. 12, 32). Якщо хлопець чи дівчина насправді готові бути піднесеними на висоту з Ісусом Христом, можливо, у них є покликання. Якщо налякаються цього, ймовірно, його нема. У кого є покликання, той готовий робити речі великі, героїчні, навіть епічні за Христа і Його Церкву. Чимало людей, ігноруючи природу покликання, а інші прямо, зловмисно – намагаються фальшивими аргументами запобігти реалізації покликання багатьох хлопців і дівчат, які насправді відчули себе покликаними. Тому хотів би коротко на цьому зупинитись і зважити деякі з найбільш звичних заперечень, щоб показати авторитетом святих, що такі заперечення не мають реальної основи.- Вищість стану богопосвяченого життя
- Страх, що забракне сил
- Як швидко йти за покликанням
- Головні вороги
- Сумніви щодо покликання
- Висновок
2. ПІСЛАННИЦТВО ЄЗЕКИЇЛА
- Він сказав мені: «Сину чоловічий! Стань на ноги: я говоритиму з тобою.»
- Як він це казав мені, увійшов у мене дух, і поставив мене на ноги, і я почув того, хто говорив до мене.
- Він сказав до мене: «Сину чоловічий! Я посилаю тебе до синів Ізраїля, до народу бунтівничого, що збунтувався проти мене, - вони і їхні батьки відступили від мене аж по цей день.
- До синів із безсоромним лицем і запеклим серцем, - до них я тебе посилаю. Ти скажеш їм: Так говорить Господь Бог:
- Чи слухатимуть вони,чи не слухатимуть - це бо дім бунтівників, - та нехай знають, що був пророк між ними.
- Ти ж, сину чоловічий, не лякайсь їх, і не лякайсь їхніх слів; навіть, як вони будяками й терниною тебе оточать, і тобі доведеться жити між скорпіонами. Не лякайсь їхніх слів, і виду їхнього не бійся; вони бо дім бунтарів.
- Ти скажеш їм мої слова, чи слухатимуть вони, чи не слухатимуть, бо це дім бунтарів.
- Ти ж, сину чоловічий, слухай, що я говоритиму до тебе; не будь бунтівником, як дім бунтівників. Відчини рота й спожий, що я даю тобі.»
- Глянув я - аж ось рука простягнута до мене, а в ній сувій.
- Розгорнув він його передо мною, аж він записаний з обидвох сторін, і виписані були на ньому: жалощі, стогін і скарги.
3. ЗАВДАННЯ ПРОРОКА 1-15; ВІН ВАРТИЙ ІЗРАЇЛЯ 16-21; ПРОРОК ОНІМІВ 22-27
- Сказав він до мене: «Сину чоловічий! Спожий те, що тут перед тобою; спожий оцей сувій, та й іди, говори до дому Ізраїля.»
- Я відкрив уста, і він дав мені спожити той сувій
- і сказав до мене: «Сину чоловічий! Нагодуй твої нутрощі й наповни твою утробу цим сувоєм, що передаю тобі.» Я спожив його, і був він устам моїм солодкий, як мед.
- Тоді він сказав до мене: «Сину чоловічий! Іди до дому Ізраїля і говори до них моїми словами.
- Посилаю бо тебе не до народу з темною Мовою й незрозумілим язиком, а до Дому Ізраїля.
- І не до різних народів з темною мовою й незрозумілим язиком, що їх слів ти не збагнув би, - якби я послав тебе до них, вони тебе послухали б,
- - дім же Ізраїля не схоче тебе слухати, бо вони не хочуть мене слухати, тим, що ввесь дім Ізраїля твердолобий і запеклого серця.
- Ось я зроблю твоє лице твердим, як їхні лиця, і лоб твій твердим, як їхні лоби.
- Як алмаз, що твердіший від каменя, зроблю я твій лоб. Не бійся їх і не страхайся їхніх облич, бо вони дім бунтарів.»
- Далі мовив до мене: «Сину чоловічий! Усі мої слова, що говоритиму до тебе, прийми собі до серця і вислухай твоїми вухами.
- Оце ж іди - простуй до вигнанців, до синів твого народу. Говори до них і скажи їм: Так говорить Господь Бог! - Чи слухатимуть вони, чи не слухатимуть.»
- І підняв мене дух угору, і я почув позад себе луну величезного гомону: «Благословенна слава Господня на притаманнім місці!»
- То був шум крил звірів, що били одне об одне, і гуркіт коліс коло них, і гук величезного гомону.
- Отже підняв мене дух й узяв мене, і я йшов, сумний і стривожений серцем, і рука Господня тяжіла на мені важко.
- Прибув я так у Тел-Авів, до вигнанців, що жили над Кевар-річкою, туди, де вони пробували, і провів між ними сім днів у безтямі.
- А по сімох днях надійшло до мене слово Господнє:
- «Сину чоловічий! Я поставив тебе на варті дому Ізраїля: як почуєш з моїх уст якесь слово, то попередиш їх від мене.
- Як я скажу безбожникові: Ти помреш! - і ти його не попередиш і не говоритимеш, остерігаючи безбожника від лихої його дороги, щоб він жив, - то безбожник той умре в своїм грісі, я ж домагатись буду з твоїх рук його крови.
- Коли ж ти попередиш безбожника, і він не навернеться від своєї безбожности й від лихої дороги, то він умре в своїм грісі, а ти врятуєш твою душу.
- І коли праведник відступить від своєї праведности й учинить зло, і як я поставлю перед ним щось, об що він спотикнеться, і він умре - тому, що ти його не попередив, - він помре в своїм грісі, і не згадаються більше справедливі вчинки, що він учинив, але я домагатимусь від тебе його крови.
- Коли ж ти остережеш праведника, щоб не грішив, і він не грішитиме, то він житиме, бо дав остерегти себе, і ти врятуєш твою душу.
- Рука Господня була там на мені, і він сказав мені: «Встань, вийди на рівнину, і я там говоритиму з тобою.»
- Встав я і вийшов на рівнину, і ось - постала там слава Господня, така слава, яку я бачив коло Кевар-річки, і я впав лицем до землі.
- Тоді увійшов у мене дух і поставив мене на ноги; і став він говорити до мене й сказав мені: «Іди та зачинися у твоїй домівці.
- Сину чоловічий, ось накладуть на тебе мотуззя, і зв'яжуть тебе ним, і ти не з'явишся посеред них більше.
- Я приліплю тобі язик до піднебіння, ти занімієш і не будеш їм дорікати, бо це дім бунтарів.
- А як я буду говорити до тебе, то відімкну тобі уста, і ти будеш до них говорити: Так говорить Господь Бог: Хто хоче слухати - слухай, а хто не хоче слухати - нехай не слухає, бо це дім бунтарів.»
Рекомендований порядок проведення катехизації
[su_dropcap style="flat" size="2"]1[/su_dropcap]Перш за все нам потрібно зробити вступ про покликання загалом, а саме дізнатись і зрозуміти в чому суть «ПОКЛИКАННЯ». Тим самим проводимо певного роду дискусію, відповідаючи на питиння : «Що таке покликання? В чому воно полягає»? та записуємо на дошку або ватман запропоновані відповіді, так щоб всім було видно. Але спрямовуємо розмову та дискусію, як ведучі, до того що покликання це «СВІДЧЕННЯ», як відповідь на покликання. Тут пояснюємо талісмана даної зустрічі Неда Фландерса: Чому ми обрали саме його, Яка його роль у мультфільмі, Що він символізує. [su_dropcap style="flat" size="2"]2[/su_dropcap]Після загального вступу до всього блоку перейти до ПРАЦІ В ГРУПАХ: (матеріали: ватмани, маркери, ручки.) Ділимося на дві або більше груп, в залежності до кількості, так щоб в групці не було більше 7 людей. По групках обговорюємо та дискутуємо над нижче наведеними питаннями, та створюємо на ватмані символ правдивого свідчення та фальшивої реклами, їх різницю між собою та наслідки дій. (наприклад дерево). По завершенні, кожна групка презентує свої роздуми Що таке свідчення? Яка різниця між свідченням та рекламою? Чи потрібно свідчити про свою віру в наш секулярний час, коли існує безліч людей, які не розуміють наших релігійних поглядів, нашого християнського життя через те, що їм байдуже або вони належать до іншої релігії? Де межа, за яку не варто переходити, щоб наше свідчення не стало набридливою саморекламою, що тільки відвертає, а не приводить людей до Христа? Які способи свідчення найкращі? Чому? Які наслідки тої чи іншої дії? На що звернути увагу ведучим по групках: Зупинитися більше на першому з перелічених вище дискусійних питань. Вказати на те, що Гомер Сімпсон не змінює свого способу життя під впливом Неда Фландерса, а навпаки, часто насміхається з його релігійності та зловживає його добротою. «Тупий Фландерс» - одна із його коронних фраз. То чи справді Нед є прикладом християнського свідчення, чи він просто «розкидає перли під ноги свиням?». Таким чином, після дискусії необхідно буде провести межу, за яку не варто переходити, щоб не вдаритись у фанатизм та не виставляти свою віру на посміховище (на голосити на так званих «прикордонних стовпах» якими можуть стати наші мотиви, поведінка, здатність зрозуміти оточуючих, твердість та впевненість у своїй вірі тощо. При оформленні символу та дискусії, беріть до уваги різного роду ситуацій із буденності життя, тим самим на правдивості свідчення власного покликання. [su_dropcap style="flat" size="2"]3[/su_dropcap]Після презентацій кожної з груп, ведучий наголошує на другій проблемі (пов’язана із другим дискусійним питанням): а що робити, коли вже ну зовсім ніяк? Коли бачиш, що цей «дім бунтарів» не хоче прислухатися. Чи варто тоді взагалі надриватися? На допомогу вам прийдуть глави із Книги Єзекиїла, через які ви зможете показати, що пророче свідчення важливе навіть тоді, коли ну зовсім не дає бажаних результатів. Цей уривок може навчити нас того, що ми є відповідальними за своїх ближніх і повинні принаймні намагатися змінити їх життя. [su_dropcap style="flat" size="2"]4[/su_dropcap]Під кінець можна показати завершальний уривок із серії «Сімпсонів» під назвою «Комета Барта» (сезон 6, епізод 14), коли Фландерс своєю добротою та готовністю пожертвувати всім заради ближніх, таки навернув їх і дав можливість по-іншому глянути на світ і на Бога. [su_dropcap style="flat" size="2"]5[/su_dropcap]Молитва:
[su_spoiler title="Псалом 33 (32)" style="fancy"]- Ликуйте, праведні, у Господі: правим хвала личить.
- Прославляйте Господа гуслами, співайте йому на десятиструнній гарфі.
- Співайте йому нову пісню, грайте на струнах добре, гучно.
- Бо Господнє слово праве, і всяке діло його - вірне.
- Він любить справедливість і право, ласки Господньої земля повна.
- Словом Господнім створене небо, і подихом уст його - вся його оздоба.
- Він, немов у бурдюк, збирає морські води, до зборищ кладе водяні безодні.
- Нехай шанує Господа вся земля; нехай його бояться всі, що живуть на світі!
- Бо він сказав, і сталось; він повелів, і постало.
- Господь раду народів зводить нанівець, і думки людські обертає на ніщо.
- Господня ж постанова стоїть повіки: помисли його серця від роду й до роду.
- Щасливий народ, Бог якого - Господь, народ, якого вибрав він собі у спадщину.
- Господь із неба поглядає, він бачить усіх дітей людських.
- Він дивиться з місця побуту свого на всіх землі мешканців,
- Він, що сотворив серця усіх їх, вважає на всі їхні діла.
- Не переможе цар великим військом і не спасеться лицар силою великою.
- Марна надія конем перемогти, він не врятує великою силою своєю.
- Ось очі Господа на тих, що його бояться, що уповають на його ласку,
- щоб рятувати їхнє життя від смерти і живити їх у голоднечі.
- Душа наша Господа чекає; він - наша допомога, щит наш.
- Ним веселиться наше серце, бо на святе його ім'я ми уповаєм.
- Нехай твоя ласка, Господи, буде над нами, бо ми надіємось на тебе.
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину