БЛОК ТРЕТІЙ. ЗУСТРІЧ ДРУГА. СТРИБОК ВІРИ

Слоган:
Вірити - це ступити на першу сходинку тоді, коли не бачиш усієї драбини (Мартін Лютер Кінг)Талісман:
Діти із м/ф «Нікчемний я»Біблійний уривок:
Мт. 14, 22-34Мета:
Роз’яснити справжнє християнське розуміння віри та наслідків, які з неї випливають у житті християнина. Роз’яснити значення поняття «стрибок віри» а також питання його відповідності автентичному християнському вченню.Дискусійне питання:
Хіба християнство і релігія взагалі не є суцільним «стрибком віри», вірою у щось незрозуміле, абстрактне і невидиме, чого ніколи не можна буде пізнати і в чому неможливо бути на 100% певним?Джерела для катехизації:
[su_accordion] [su_spoiler title="Євангеліє від Матея 14, 22-34" style="fancy"]- Того часу Ісус спонукав учнів увійти до човна й переплисти на той бік раніше від нього, тим часом як він відпускав народ.
- І коли відпустив народ, пішов на гору помолитися насамоті. Як звечоріло, він був там сам один.
- Човен уже був посеред моря і його кидали хвилі, бо вітер був супротивний.
- О четвертій сторожі ночі (Ісус) прийшов до них, ступаючи морем.
- Учні, побачивши, що він іде морем, жахнулись. “То привид!” – заговорили й закричали з переляку.
- Та Ісус тієї ж миті мовив до них: “Заспокойтесь, – це я, не страхайтеся!”
- Аж тут Петро озвавсь до нього й каже: “Господи, коли це ти, повели мені підійти водою до тебе!”
- “Підійди!” – сказав Ісус. І вийшов Петро з човна, почав іти по воді і підійшов до Ісуса;
- але, побачивши, що вітер сильний, злякався, почав потопати й крикнув: “Господи, рятуй мене!”
- Ісус же притьмом простягнув руку, вхопив його і мовив до нього: “Маловіре; чого засумнівався?”
- І як увійшли до човна, вітер ущух.
- А тоді ті, що були в човні, вклонилися йому до ніг, кажучи: “Ти істинно – Син Божий!”
- І перепливши, прибули в землю генезаретську.
«І в Духа Святого [...], що говорив через пророків» (Символ віри)
«Бо не відвернувся ти докраю від створіння Твого, що його Tи створив, благий, ані не забув Tи діла рук Tвоїх, але відвідував їх на всі лади, із-за милосердя милости Tвоєї; Tи посилав пророків, творив чудеса через святих Tвоїх, що в кожному роді добровгодили Tобі; Ти промовляв до нас устами слуг Твоїх пророків, провіщаючи нам прийдешнє спасіння; Ти дав нам закон на поміч й ангелів поставив охоронцями» (Анафора Літургії святого Василія Великого)
159 Гріхопадіння Адама не відвернуло Божої любові від людини. Бог милосердиться над упалим людством: «Та й зробив Господь Бог Адамові та його жінці одежу з шкури і одягнув їх» (Бут. 3, 21). Даруючи обітницю спасіння, Бог запевняє людину в незмінності Його задуму щодо її богоуподібнення, богоусиновлення та обожествлення. Сила Божої Обітниці могутніша від немочі людського гріха: «Невимовна благодать Христа дала нам блага, більші від тих, яких позбавила нас заздрість диявола». У проповіді пророків Старого Завіту обітниця Божа поступово пов’язувалася з постаттю Божого Помазаника – Месії, Який «у повноті часів» (пор. Гл. 4, 4) об’являється як воплочене Боже Слово. [/su_spoiler] [/su_accordion]Рекомендований порядок проведення катехизації:
[su_dropcap style="flat" size="2"]1[/su_dropcap]Розпочавши із читання та обговорення уривку зі Святого Письма, даного на сьогодні (ходіння ап. Петра по воді), сказати, що вчинок Петра цілком відповідає такому відомому в спорті й ігровій індустрії поняття як «стрибок віри». [su_dropcap style="flat" size="2"]2[/su_dropcap]Для ілюстрації того, що ж означає цей термін можна показати момент з кульмінації мультфільму «Нікчемний Я», де діти мають довіритись Грю та стрибнути на його корабель у дуже екстремальній ситуації. [su_dropcap style="flat" size="2"]3[/su_dropcap]Тоді можна запропонувати наведене вище дискусійне питання, подавши його у наступному ракурсі: християнин, який вірує, він покладається на щось дуже непевне, для чого не можна навести доказів, які будуть абсолютно переконливими. Причому натомість він багато чим жертвує. Тож мабуть наша віра в Бога й рішення слідувати Його заповідям і є тим небезпечним та страшним «стрибком віри». [su_dropcap style="flat" size="2"]4[/su_dropcap]Тоді слід згадати слова із Послання до Євреїв: «Віра є запорукою того, чого сподіваємося, - доказ речей невидимих» (Євр 11,1). Тобто віра - це у першу чергу певність, у тому, що приймаєш і чим живеш, а не бездумне занурення в океан невідомості й непевності. (хоч це певною мірою й суперечить слогану сьогоднішньої зустрічі, але хто казав, що наші слогани завжди будуть казати тільки хороші речі :) ).Інтерактив:
- Скотчем або різними деталями окреслити маршрут в приміщенні. За цим вибрати бажаючого хто із завязаними очима, слухаючи підсказки колег, в шумі та галасі натовпу, пройде певно цілий шлях. І там наступні.
- Для цієї вправи потрібна груба доска на яку можна ставати, та яка може витримати людину. Також коврик, щоб мякше було, та шарф щоб завязати очі. На початку ведучий показує як це відбувається, а саме двоє дужих хлопців підносять ведучого який стоїть на дошці на рівні 1-го метру, і він стрибає. Тоді обираються троє бажаючих які виходять за межі приміщення, та по черзі виконують завдання. Але тепер кожному учаснику завязують очі, коли він стає на доску то його вже не підносять на рівні одного метру від землі але тільки на 10-15 сантиметрів роблячи ілюзію що вони піднесли його високо, а саме учасник тримається за голову ведучого, а він у свою чергу помаленьку опускається, тим самим роблячи дану ілюзію, тоді всі просять стрибати.
- Також можна провести вправу падіння на довіру. Бажаючий падає на спину, а позаду ведучий, або ще хтось, має її зловити. Для більш відважних можна зробити це зі столу, але тут вже потрібно більше людей для того щоб ловити.
Для висновку:
[su_dropcap style="flat" size="2"]5[/su_dropcap]Віра - це не є виключно акт розуму, який будується на логічних аргументах, але без розуму віра не може бути адекватною. Інколи ми, християни, можемо чинити вчинки, які виходять за рамки буденності (як Петро, що ходив по воді) чи повністю перемінити своє життя (як Марія Єгипетська), а інколи це від нас навіть вимагається (коли йдеться про засвідчення своєї віри в часі гонінь або банального її висміювання), але це не є основним правилом християнського життя. [su_dropcap style="flat" size="2"]6[/su_dropcap]На завершення можна як аргумент «за» використати житіє Марії Єгипетської, навернення якої до Христа означало справді радикальну, важку й небезпечну переміну способу життя. Чим це не приклад «стрибка віри»? [su_dropcap style="flat" size="2"]7[/su_dropcap]Молитва: [su_spoiler title="Псалом 31(30)" style="fancy"]Псалом 31. (30)
- Провідникові хору. Псалом Давида.
- До тебе, Господи, я прибігаю; не дай мені осоромитися повіки, у твоїй справедливості визволь мене!
- Нахили до мене твоє вухо, спаси мене притьмом, будь скелею прибіжища для мене, твердинею міцною, щоб мене урятувати!
- Бо ти - скеля моя й моя твердиня, і ради імени твого веди мене та керуй мною.
- Виведи мене з тенет, що тайно наставлено на мене, бо ти - моє пристановище.
- В руки твої віддаю я духа мого: ти визволив мене, Господи, вірний Боже.
- Ти ненавидиш тих, що почитають бовванів нікчемних; а я на Господа уповаю.
- Радітиму й буду веселитись твоїм милосердям, бо зглянувсь ти над моїм горем, знав душі моєї скорботи
- і не віддав мене в руки супостата, поставив на широкім місці мої ноги.
- Змилуйсь надо мною, Господи, бо мені скрутно; з журби виснажилися в мене очі, душа моя й моє нутро.
- Життя моє виснажується в горі літа мої у стогнанні. У смутку підупала моя сила, і кості мої повисихали.
- Я став сміховиськом усім моїм противникам і ганьбою моїм сусідам, страховищем моїм знайомим; хто мене бачить надворі, втікає від мене.
- Мене, немов мерця, забуто в серці; я став, немов розбитий посуд.
- Бо чув я нашіптування багатьох, страхіття навколо; коли вони разом змовлялися на мене, і замишляли відібрати життя в мене.
- А я на тебе, Господи, вповаю; кажу: “Ти єси Бог мій!”
- В руках у тебе моя доля: вирятуй мене з руки ворогів і гнобителів моїх.
- Освітли світлом твого обличчя слугу твого, спаси мене в твоїм милосерді!
- Господи, не дай мені осоромитись, до тебе бо взиваю;нехай грішники вкриються соромом, нехай мовчки зійдуть до Шеолу.
- Нехай заніміють уста брехливі, що на праведного нахабно говорять.
- Яка велика, Господи, твоя доброта, що її ти зберіг тим, що тебе бояться, і чиниш тим, що до тебе прибігають, перед людськими синами!
- Ти ховаєш їх у сховку обличчя твого від заговорів людських; ти їх заховуєш у наметі від язиків сварливих.
- Благословен Господь, бо дивне своє милосердя явив мені в місті-твердині.
- Я ж у збентеженні моїм промовив: “Відтятий я з-перед твоїх очей!” Та ти почув голос мого благання, як я взивав до тебе.
- Любіть Господа, усі його святії! Вірних стереже Господь, а гордовитим злишком відплатить.
- Сміло! І нехай ваше серце буде одважне, ви всі, що уповаєте на Господа.
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину