Ексклюзив
Станіслав Тарасенко: «Фільми, які розкривають духовні цінності - це цікаво. Але фільми, які їх нав'язують, - боронь Боже!"

Відомий французький кінорежисер Жан-Люк Ґодар сказав: «Кіно мене цікавить тим, що воно здатне бути трохи всім на світі. Це живопис, який може бути почутим як музика». Про релігійні та духовні мотиви у європейському й світовому кіно, відомих режисерів, які висвітлювали філософські цінності моралі у своїх кінокартинах, про релігійну пропаганду в мистецтві, сатиру на християнство тощо, – у ексклюзивному інтерв’ю зі Станіславом Тарасенком, арт-директором «Кінопалацу» у місті Львові.
Підготувала Лідія Батіг

- Розкажіть, будь ласка, як виникло Ваше зацікавлення кінематографом? Наскільки тісно Ваше життя переплетене із цим видом творчості?

- Станіславе, на Вашу думку, чи повноцінно сучасний кінематограф розкриває тему релігії, зокрема християнства? Наскільки контраверсійною ця тема є для європейського та світового кіно?

- Чи можете назвати режисерів, які, на Вашу думку, якнайкраще розкривають питання духовності у своїх кінокартинах, незалежно від їхнього віросповідання?
- Зараз є багато фільмів, які нав'язують глядачам певний релігійний світогляд. Наскільки така радикальна духовність може бути небезпечною?
- Наскільки етично висвітлювати релігійні питання у фільмах у сатиричному та саркастичному ключі?

- Порадьте, будь ласка, нашим читачам кілька фільмів, які вважаєте найкращими в контексті релігії (юдаїзму, християнства, ісламу, буддизму тощо) чи навіть міжрелігійного діалогу.

ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину