Ексклюзив
Точка кипіння. Як правильно реагувати на критику

Слова можуть підтримати і надихати, а можуть ранити і цілковити вибивати з иттєвого ритму. Як правильно реагувати, почувши критику, щоб не нашкодити собі, а навпаки, отримати користь.
Зараз прийнято говорити не про критику, а про зворотній зв’язок. Тобто діалог між двома людьми про дії а вичинки в минулому. Такі порозуміння допоможуть закріпити чи змінити поведінку тепер і в майбутньому. Ефективний зворотній зв’язок скерований на поступки та дії, а не на особу. Така розмова мусить бути підкріплена конкретними прикладами, реальними для втілення в життя, тобто людина зможе виправити те, про що йдеться.
Що робити, якщо людина порушує ваші кордони? Говорить те, що не хочете чути?
Якщо критикуючи, вам погрожують чи принижують, якщо не приводять конкретних фактів із ваших дій, якщо вашого співрозмовника не задовольняють ваші пропозиції виправити ситуацію, розмову можна припинити. Головними аргументами для цього може бути:- я не продовжуватиму розмову, бо ви переходите на обговорення мене, як особистості,
- я не продовжуватиму розмову, бо ви кричите і ображаєте мене.
Як зарадити, якщо надто емоційно реагуємо на критику?
Найкраще — займатися профілактикою, тобто вміти швидко вирівнювати емоційний стан. Для цього достатньо витримувати баланс особистого життя і роботи. Регулярно відпочивати, щоб зменшити стрес. Та якщо ви опинилися в ситуації несправедливої критики, швидко зарадити з цим допоможуть такі дії:- відділіть емоції від змісту критики;
- застосуйте гру „Шерлок Холмс“ — уявіть себе відомим детективом, перед яким стоїть завдання, не зважаючи на хвилі емоцій, з’ясувати про що саме говорить співрозмовник, чого саме він хоче.
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину