Ексклюзив

Чотири шляхи для подолання ваших найбільших помилок за прикладом апостола Петра

Чотири шляхи для подолання ваших найбільших помилок за прикладом апостола Петра

Одна з моїх улюблених цитат: „Невдача повинна бути нашим учителем, а не трунарем!“. Авраам Лінкольн сказав: „Ніколи не зазнає невдач той, хто ніколи не докладає зусиль“. Апостол Петро був знайомий з невдачами. Фактично, він був людиною чудес, одкровень і промахів.

Мета згадки у Святому Письмі невдач Петра полягає не в тому, щоб принизити його, а щоб показати, що люди, яких Бог використовує різним способом, залишаються людьми. І якщо ми подивимося, як Божа благодать допомогла йому подолати невдачу, це зміцнить нашу віру в те, що Бог зробить те ж саме для нас. Ось дев’ять записаних провалів Петра:

Він почав тонути, коли відірвав погляд від Ісуса

„“Підійди!” – сказав Ісус. І вийшов Петро з човна, почав іти по воді і підійшов до Ісуса; але, побачивши, що вітер сильний, злякався, почав потопати й крикнув: “Господи, рятуй мене!”“ (Матея 14: 29-30).

Він дорікнув Ісусові

„Тоді Петро, взявши його набік, став йому докоряти: “Пожалій себе, Господи! Це хай не станеться з тобою!” Він обернувся і сказав Петрові: “Геть, сатано, від мене! Ти мені спокуса, бо думаєш не про Боже, а про людське.”“ (Матея 16: 22-23).

Він помилково порівнював Ісуса з простими смертними

„По шістьох днях узяв Ісус Петра, Якова та Йоана, його брата, повів їх окремо на високу гору і переобразився перед ними: обличчя його засяяло, наче сонце, а одежа побіліла, наче світло. І ось з'явилися їм Мойсей та Ілля і з ним розмовляли. Озвавсь Петро й каже до Ісуса: “Господи, добре нам тут бути! Як хочеш, розташую тут три намети: один для тебе, один для Мойсея і один для Іллі.” Він говорив іще, аж ось ясна хмара огорнула їх і з хмари стало чути голос: “Це – мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте.”“ (Матея 17: 1-5).

Він відмовився (спочатку) від того, щоб Ісус мив йому ноги

„Петро ж йому каже: «Ні, не митимеш моїх ніг повіки!» - «Коли я тебе не вмию, - одрікає Ісус, - то не матимеш зо мною частки.»“ (Йоана 13: 8).

Він спав під час молитви в Гетсиманському саду

„Повернувся він до учнів і, знайшовши їх заснулими, каже до Петра: “Отож і однієї години не спромоглися чувати зо мною? Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне.” Знову, вдруге, відійшов він і почав молитися: “Отче мій, коли ця чаша не може минути, щоб я її не пив, хай буде твоя воля!” І, повернувшися, знову знайшов, що вони спали, бо очі в них були отяжілі.“ (Матея 26: 40-43).

Він намагався захистити Ісуса і відрізав вухо Малха

„Тоді Симон Петро, який мав меч при собі, добув його і, вдаривши первосвященикового слугу, відрубав йому праве вухо. Малхом звали того слугу“ (Йоана 18:10).

Він тричі відрікся від Ісуса

„А стояв там Симон Петро і грівся. От і мовили до нього: «Чи і ти не з його учнів?» І відрікся той, і відказав: «Ні!» аже тоді один із первосвященикових слуг, родич того, якому Петро відрубав вухо: «Чи ж не тебе я бачив у саду з ним?» Тоді Петро відрікся ще раз. І зараз же півень запіяв!“ (Йоана 18: 25-27)

Він кинув служіння і повернувся до риболовлі

„Тож каже до них Симон Петро: «Іду ловити рибу.» А ті йому: «Підемо й ми з тобою.» Отож пішли і сіли в човен. Тієї ночі, однак, не вловили нічого“ (Йоана 21: 3).

Він був лицемірний у спілкуванні з язичниками

„Коли ж Кифа прийшов в Антіохію, я виступив одверто йому в вічі, тому що заслужив на докір. Перше бо ніж прийшли деякі від Якова, він їв з поганами; а як прийшли, то почав таїтися та відлучатися, боявшись обрізаних. Разом з ним лицемірили й інші юдеї, так що й Варнава був зведений їхнім лицемірством. Та коли я побачив, що вони не ходять право за євангельською правдою, то перед усіма сказав Кифі: Коли ти, бувши юдеєм, живеш по-поганському, а не по-юдейському, то як ти можеш силувати поган, щоб жили по-юдейському?“ (Галатів 2: 11-14).

Моя мета не в тому, щоб підкреслити невдачі Петра, але щоб повчитися у них. Легко критикувати те, як Петро почав тонути в бурхливому морі і був не в змозі зрозуміти, що він зробив те, що ніхто інший, крім Ісуса, не робив: ходив по воді. Так що краще спробувати і потерпіти невдачу, ніж взагалі не спробувати. Очевидно, що Петро реабілітувався і став видатним лідером новозавітної церкви. Це доводить, що провал не обов’язково повинен стати останнім словом у нашому житті. Невдача — це не фінал, якщо ми робимо наступні чотири речі:

1. Орієнтуєйтеся на вічне

Коли Петро категорично поклявся, що ніколи не зречеться Ісуса, Учитель передбачив зворотне: „Життя твоє покладеш за мене? - відрікає Ісус. - Істинно, істинно кажу тобі: Не запіє і півень, а ти вже тричі відречешся мене“ (Йоана 13:38). Потім Ісус додав: „Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога, віруйте й у мене. В домі Отця мого багато жител. Коли б не так, то я сказав би вам; іду бо напоготовити вам місце. І коли відійду і вам місце спого-тую, то повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там, де я.“ (Йоана 14: 1-3). Іншими словами: „Петре, не зосереджуйся на своїх тимчасових невдачах, зосередься на Моїй вічній меті для свого життя“

Поразки — це звичайні речі в житті. Той факт, що ти зазнаєш невдачу, не означає, що ти невдаха. Це просто означає, що ти — людина. Поразка — це лише тимчасова частина життя. Якщо ми навчимося орієнтуватися на вічне, невдача не переможе і не обмежить нас. Зосередьтес на великій картині вічного Божого плану. Одного разу ви оглянетеся і посмієтеся над своїми невдачами, і зрозумієте, що вони не були такі вже й великі.

2. Розривайте зв’язки з минулим

Розп’яття Христа було тісно пов’язане зі святом Пасхи. Через 50 днів Петро проповідував на свято П’ятидесятниці і зловив три тисяч душ в сіті Євангелія. Відразу після смерті Ісуса Петро, мабуть, відчував себе непотрібним. Коли півень прокричав, „І Господь, обернувшись, глянув на Петра, і згадав Петро Господнє слово, коли Господь йому сказав: “Петре, перше, ніж півень заспіває, ти мене відречешся тричі.” І, вийшовши звідти, заплакав гірко“ (Луки 22: 61-62).

Чи можете уявити, наскільки пригнічено він себе відчував після того, як зробив все, про що присяг, що ніколи не зробить? Він відчував себе засудженим і негідним навіть називатися учнем. Мабуть, — думав він, — я цілковитий невдаха. Напевно, мені варто повернутися до того, в чому я колись був успішний — до риболовлі. І так він і зробив: „Тож каже до них Симон Петро: «Іду ловити рибу.»“ (Йоана 21: 3).

Потім він зустрівся з Ісусом, що було дуже схоже на їх першу зустріч. Порівняйте Луки 5: 1-11:

 „Одного разу, коли народ юрмився коло нього, щоб почути слово Боже, і він стояв біля Генезаретського озера,

побачив два човни, що стояли край озера; рибалки вийшли з них і полоскали сіті.

Він увійшов в один з човнів, що належав Симонові, і попросив його відплисти трохи від землі, а сам, сівши, з човна почав народ учити.

Коли він перестав говорити, сказав до Симона: “Відчали на глибінь та й закиньте ваші сіті на ловитву.”

Озвався Симон і каже: “Наставнику, всю ніч трудились ми й нічого не піймали, але на твоє слово закину сіті.”

Так вони й зробили, і піймали велику силу риби, і їхні сіті почали рватися.

Тоді вони кивнули до своїх товаришів, що були в другім човні, щоб ті прийшли й допомогли їм. Прийшли вони й наповнили обидва човни, аж почали потопати.

Побачивши це Симон Петро, припав до колін Ісуса й каже: “Іди від мене, Господи, бо я грішна людина.”

Жах бо великий огорнув його й усіх, що були з ним, із-за риб, що їх піймали;

також і Якова та Йоана, синів Заведея, які були спільниками Симона. Ісус же промовив до Симона: “Не бійся! Віднині людей будеш ловити.”

І витягши човна на берег, кинули все й пішли слідом за ним.“

і Йоана 21: 3-19:

 „Тож каже до них Симон Петро: «Іду ловити рибу.» А ті йому: «Підемо й ми з тобою.» Отож пішли і сіли в човен. Тієї ночі, однак, не вловили нічого.

А як настав уже ранок, стояв над берегомІсус, та не знали учні, що то - Ісус.

Каже до них Ісус: «Дітоньки, чи маєте що з'їсти?» Ті йому відповіли: «Ні.»

Тоді він каже до них: «Закиньте лишень сіті праворуч від човна, то знайдете.» І закинули, та неспроможні були вже і витягнути їх: така була там сила риби!

Каже тоді отой учень, що його любив Ісус, до Петра: «То - Господь!» Симон же Петро, вчувши, що то Господь, підперезав одежу, був бо роздягнений, - та й кинувся в море!

А інші учні припливли човном, -були бо неподалеку від землі, ліктів зо двісті, - та й притягнули сіті з рибою.

Коли, отже, вийшли на землю, бачать - жар розкладено, а на ньому риба й хліб.

І мовить їм Ісус: «А принесіть тієї риби, що ви її тепер наловили.»

Пішов Симон Петро, витягнув на землю сіті, повні великої риби - сто п'ятдесят три! - і хоч стільки її було, сіті не перервалися.

Мовить до них Ісус: «Ходіть но снідати!» І ніхто з учнів не зважився його питати: «Хто ти?» -знали бо, що то Господь.

Підходить тоді Ісус, бере хліб, роздає їм, а й рибу теж.

Це втретє вже з'явивсь Ісус учням по тому, як з мертвих воскрес.

Коли ж поснідали, каже Ісус до Симона Петра: «Симоне Йонин! Чи любиш ти мене більш, ніж оці?» - «Так, Господи, - відрікає той йому, - ти знаєш, що люблю тебе.» Тож мовить йому: «Паси мої ягнята!»

І знову, вдруге каже до нього: «Симоне Йонин! Чи любиш мене?» «Так, Господи, - відвічає йому, - ти знаєш, що люблю тебе.» І мовить йому: «Паси мої вівці!»

І втретє йому каже: «Симоне Йонин! Чи любиш ти мене?» І засмутився Петро, що аж утретє його питає: «Чи любиш мене», - то й каже йому: «Господи, ти все знаєш, ти знаєш, що тебе люблю!» І каже йому Ісус: «Паси мої вівці!

Істинно, істинно говорю тобі: Коли ти молодший був, то підперізувався сам і ходив, куди сам бажав. А як постарієшся, то руки свої простягнеш, і підпереже тебе інший та й поведе, куди ти не схочеш.»

Сказав же він це, вказуючи, якою то смертю прославить Бога. І промовивши те, сказав йому Ісус: «Іди за мною!»“.

Коли Петро розкаявся, то став основним представником апостолів.

Як Петро подолав такі серйозні невдачі? Він розірвав зв’язки з минулим. Він вважав за краще жити в Божої благодаті замість того, щоб бути в’язнем свого минулого.

3. Ніколи не переставайте вірити

Петро зазнав невдачі, але його віра не зазнала невдачі, тому що Ісус приготував його: „Та я молився за тебе, щоб віра твоя не послабла, а ти колись, навернувшись, утверджуй своїх братів“ (Луки 22:32).

Тому незалежно від того, скільки разів ми розчаровуємо Бога або самі себе, ми ніколи не повинні перестати вірити. Ми не невдахи, якщо не кинемо все. Соломон сказав: „Бо праведний сім раз упаде й знову встане, а безбожник спіткнеться в нещасті.“ (Приповідки 24:16). Якщо ви, як і Петро впали, піднімайтеся знову, будучи ще рішучішими у вірі, ніж будь-коли.

Є безліч прикладів людей, які використовували свої невдачі, щоб знайти формулу успіху. Уолт Дісней був звільнений редактором газети за відсутність ідей і збанкрутував перед тим, як побудувати Діснейленд. Генрі Форд кілька разів банкротував, перш ніж став піонером в автомобільній промисловості. Альберта Ейнштейна відрахували зі школи і його вчителі сказали, що він — розумово відсталий, перш ніж він залишив свій слід в науці. Томас Едісон провів 10 тисяч експериментів над конкретним проектом перед досягненням успіху. Він сказав: „Чому я не зазнав невдачі? Я просто знайшов 10 тисяч неробочих варіантів!“ Тож ніколи не переставайте вірити!

4. Завжди продовжуйте рости

Пізніше в житті, як досвідчений ветеран віри, Петро писав: „Але ростіть у благодаті та спізнанні Господа нашого і Спаса Ісуса Христа: йому слава і тепер, і по день вічний! Амінь“ (2 Петра 3:18). Бог бачить наш потенціал, а не тільки наше сьогодення. Коли Ісус вперше покликав Петра, він був духовно незрілим. „Ісус їм сказав: "Ідіть за мною, я зроблю вас рибалками людей."“ (Марка 1:17). Петро неймовірно зріс, але не за одну ніч. Мав місце процес зростання. Зростання вимагає часу. Невдача може бути трампліном, а не гальмом, якщо ми вчимося і ростемо через неї. Петро зробив багато помилок, але подивіться, як Бог використовував його — проповідував народу, зцілював хворих, сміливо очолював ранню церкву і віддав своє життя, як мученик. Незважаючи на його невдачі, він став прикладом приголомшливого успіху. Підбадьоритеся! Немає невдачі у вашому житті такої великої, щоб благодать Божа не змогла її подолати. Ніколи не дозволяй провалу зупинити вас. Невдача не повинна бути фіналом.

Переклад Наталії ПАВЛИШИН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

BG

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?

Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину