Ексклюзив
Чим паломництво відрізняться від подорожей?

Про мотиви, якими керуються віряни, вирушаючи на прощу; чим відрізняється релігійний туризм від прочанства та за чим варто їхати до Святої Землі – читайте далі.
Стати на дорогу Христа - дорогу прощення, що нею йшов Ісус і вів за собою своїх учнів-апостолів; відкрити своє серце Господній любові та вчитися наслідувати Божественний примір; переступити через гординю, лінивство та пожадливість, а ще більше – попросити: ласки, Благодаті, виздоровлення або спокути…
У кожного, хто ступає на дорогу прочанина є свій мотив – інтимний та особистий. Хтось перетинає кордони та минає тисячі кілометрів, бо відчуває потребу попросити за усе людство – його упадки та гріхи. А інший – бо не може позбутися відчуття самотності чи тривоги. Їдуть жінки, що не можуть завагітніти, аби попросити дитяти; їдуть матері за наверненням для синів; їдуть сини з молитвою за упокій душі батьків.
О. Роман Тереховський: «Паломництво – це усе християнське життя.»
За словами о. Романа Тереховського, духівника паломницького центру «Рафаїл», прочанство у християнському світі – це усе християнське життя також. Щоденна молитва – це теж паломництво. Бо це шлях Христа. І це шлях до Христа.
21 вересня на міжрелігійній зустрічі у Львові представники трьох авраамічних конфесій: християнства, іудаїзму та ісламу дискутували щодо відінностей розуміння паломництва різними релігіями.
Учасники зустрічі: греко-католицький священик Роман Тереховський, Йосиф Зісельс, представник єврейських общин в Україні, та Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” зійшлися на тому, що паломництво як відвідування святих місць – це те, що об`єднує усі три релігії.
«…Проща до Святої Землі вирізняється моментом переосмислення, олюднення Бога серед нас.»Але проща до Святої Землі: Вифлиєму, Гетсиманії чи Назарету - вирізняється присутністю моменту переосмислення, очеловічення Бога серед нас.

Саід Ісмагілов: «Є думка, що причини війн – це конфлікти між релігіями. Насправді причини війн – це конфлікти між самими людьми».«Розмова, що нині відбувається, є свідченням того, що у нас зріле і толерантне суспільство. Є думка, що причини війн – це конфлікти між релігіями. Насправді причини війн – це конфлікти між самими людьми» - пояснив Саід Ісмагілов. Але закцентувати, на думку Йосифа Зісельса, необхідно на тому, що ж відрізняє паломництво у християнстві, іудаїзмі та мусульманстві.
«Мені хотілося би сконцентрувати увагу, що в юдаїзмі паломництво – це подорож до тих місць, де свого часу зберігалася Скинія Заповіту, тобто Скрижалі з десятьма Заповідями. Цікаво, що жителі Єрусалиму повинні були надавати місце для ночівлі паломникам і не можна було брати гроші за це»- підкреслює Йосиф Зісельс.Говорили також і про те, чим відрізняється прочанство від туризму.
О. Роман Тереховський пояснює: «Релігійний туризм – це більш пізнавальна мандрівка. У паломництві людина є чистим листом – прагне сприйняти Божу благодать, аби зробитися кращою. Паломництво – це експериментальний засіб спілкування з Богом. Бажання залишити не тільки спогад, а й відбиток на душі».Як стати паломником? Відречення від світського життя: розкошей, зручностей та розваг – чи не найвища чеснота для християнина. Залишаючи позаду спокуси, ми відкриваємо перед собою радість Божественної благодаті. Ступаючи на шлях Христа, ми промовляємо «Покину гріх і стану Тобі служити». Аби відректися від світського, християни їдуть на прощу. Аби відректися від світського, християни щодня здійснюють паломництво –молитвою або дорогою спокутують гріхи. Підготувала Ірина Яремчук
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину