Ексклюзив

День, коли Свята Церква в особливіший спосіб молиться за душі померлих

День, коли Свята Церква в особливіший спосіб молиться за душі померлих

Переживаємо суботу перед урочистістю Зіслання Святого Духа на Святих Апостолів і Пресвяту Богородицю зібраних на молитві у вечернику; іншими словами - заупокійну (задушну) суботу або Троїцьку поминальну суботу (так її ще називають у Східній Церкві).

Тож маємо ще одну нагоду помолитися за всіх тих, які випередили нас на дорозі до вічності, всіх тих які вже перебувають у вічності. В цей день Свята Церква в особливіший спосіб заносить свої моління до Господа за душі всіх благочестивих християн, які відійшли з цього світу в стані ласки, однак ще потребують очищення, а заразом і нашої посильної молитви.

Ми вже не раз застановлялися над важливістю молитви за душі померлих (див. попередні частини); натомість (як і було обіцяно в попередній частині) сьогодні розглянемо те, яким чином можна пожертвувати відпусти за душі в чистилищі і як вони можуть їм допомогти:

1. Бути в стані освячуючої благодаті

Це перша і найголовніша умова відпусту за померлих. Людина в стані тяжкого гріха не може здобути відпуст для померлих, - маємо бути цього свідомі.

2. Відвідати храм, щоб помолитися за померлих

Власне Христова Церква установила для цього відповідні поминальні дні в році коли звершується особливе заупокійне богослужіння; окрім цього в будь-якому храмі хоч раз на тиждень мала б правитися Служба Божа за померлих. Важливо приділити час у такі дні на молитву за померлих, щоб допомогти їм в осягненні блаженного бачення Бога.

3. Відмовити хоча б коротку молитву за душі померлих

Мова йде про так звані відпустові молитви за душі в чистилищі. Такі молитви часто відмовляла свята Сестра Фаустина, як про це читаємо у її Щоденнику. Це короткі молитви, які можна відмовляти у будь-який час; важливо при цьому зберігати зосередженість і пам'ять на Божу присутність, - таким чином наша молитва буде угодна Господеві і зможу умилостивити його Божу справедливість щодо душ в чистилищі.

Відпусти за померлих можна здобувати постійно: часткові багаторазово на день, а повний - один раз. Звичайно що здобути відпуст можна лише при вище перелічених умовах.

Пам'ятаймо, що Чистилище - це місце найперше не Божої справедливості, а Милосердя, - бо власне багато душ, навіть вмираючих в чудесний спосіб змогли спастися і уникнути пекла тільки завдяки тому що за них хтось молився.

Молитва має таку властивість, що може освячувати і вдосконалювати не лише душу молільника, але і ставати дошкою порятунку для тих душ, що найбільше потребують Божого Милосердя, а ними властиво є душі в Чистилищі. Дякуймо Божому Милосердю за ласку Чистилища - яке є місцем тимчасової кари за гріхи. Тому Боже Милосердя може супроводжувати людину не лише у житті, а й поза гробом.

Святий отець Піо казав, що Чистилище є приємним, коли терпимо з любові до Бога. І так насправді є, бо в іншому разі саме по собі терпіння є безвартісне. Тому дуже важливо, вже тут на землі, коли ще перебуваємо в паломництві до небесної вітчизни, навчитися терпіти з любові до Бога. Таке поступання це ніщо інше як дозрівання в любові, дозрівання до неба.

Пам'ятаймо що під час Св. Літургії Ісус є серед нас і з нами душі з Чистилища і наші Ангели - Охоронці, і Мати Божа - Марія! Тому необхідно дуже цінити кожну повну участь у Божественній Літургії, особливо у такі поминальні дні.

Молитва за душі в чистилищі

Отче Небесний, через Найдорожчу Кров Ісуса спаси душі наших дорогих померлих, а Твої святі Ангели нехай приведуть їх вічної Любові. Ти ж, найкраща Мати, Маріє, Потішителько терплячих душ в Чистилищі, вилий на них чашу Крові Твого Сина, щоб їхня болюча, невгасима туга за Богом якнайшвидше завершилась.

Отець Назарій ЛАНЬКО

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

BG

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?

Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину