Ексклюзив

Як бути задоволеним своїм фінансовим становищем?

Як бути задоволеним своїм фінансовим становищем?

Упродовж багатьох років, мене вражало як багато християн переслідують багатство.


Ісус попереджає, що багатство перешкоджає людям потрапити на небеса: „Тоді Ісус сказав до своїх учнів: “Істинно кажу вам: Трудно багатому ввійти в Небесне Царство“ (Матея 19.23), і Павло попереджає: „А ті, що хочуть багатіти, впадають у спокусу та в тенета, і в безліч бажань безглуздих та шкідливих, що штовхають людей у прірву та погибель. Бо корінь усього лиха - грошолюбство, до якого деякі вдавшися, від віри відбились і прошили себе численними болями“ (1 Тимотея 6: 9-10). І це відбувається або тому, що ми не віримо в це чи думаємо, що будемо винятком із правил, або просто не думаємо, що Слово Боже може дійсно означати буквально те, що говорить.

Але Павло дійсно має на увазі те, що він і каже: бажання бути багатим — смертельне. Більш того. Ключ, який відкриває цю частину 1-го Послання до Тимотея 6, в наступних словах: «Великий же зиск - то благочестя із задоволенням».

Яка захист від смертельного впливу грошей? Відповідь: серце, що задовольняються Богом.

Чи задоволені ви глибоко в Бога, так, щоб це задоволення - ця радість - не руйнувалася, коли Бог зумовлює Вам мати багато або мало? Наявність малого може зруйнувати задоволення в Бога, змусивши нас відчувати, що Він скупий або недбайливих, або безсилий. А наявність багатьох чинників може зруйнувати нашу радість в Бозі, змусивши нас відчувати, що Він зайвий, або досить вторинний як помічник і скарб.

В чому таємниця?

Це не щось погане — знати, як не втратити наше задоволення Богом. Це те, для чого взагалі призначене життя — жити, щоб демонструвати, що тільки Він гідний слави. І це показує, серед інших шляхів, те, наскільки Він здатен дарувати нам радість Собою в кращі чи гірші часи. Павло вивчив секрет того, як зробити це:

„ Я кажу це не тому, що терплю злидні, бо я навчився задовольнятись тим, що маю. Умію бути в упокоренні, умію бути і в достатку: в усьому й в усіх обставинах я звик і насичуватися, і голодувати, жити в достатках і терпіти злидні. Я можу все в тому, хто укріплює мене“ (Филип’ян 4: 11-13).

Павло навчився „бути задоволеним“. Це — ключ до правильного використання грошей у 1-му Посланні до Тимотея 6: 5-10 „Постійні спори людей із зіпсованим розумом та позбавлених правди; гадають бо, що побожність то засіб зиску. Великий це зиск - побожність, вона бо дає вдовілля. Ми бо не принесли на світ нічого, та й винести нічого не можемо. А маючи поживу та одежу, цим будемо вдоволені. А ті, що хочуть багатіти, впадають у спокусу та в тенета, і в безліч бажань безглуздих та шкідливих, що штовхають людей у прірву та погибель. Бо корінь усього лиха - грошолюбство, до якого деякі вдавшися, від віри відбились і прошили себе численними болями“.

„Умію бути в упокоренні, умію бути і в достатку: в усьому й в усіх обставинах я звик і насичуватися, і голодувати, жити в достатках і терпіти злидні“(Филип’ян 4:12). У чому ж секрет? Я думаю, що він розкриває його в попередньому розділі: „Ба, більше: я вважаю за втрату все задля найвищого спізнання Христа Ісуса, Господа мого, заради якого я все втратив і вважаю все за сміття, аби Христа придбати“ (Филип’ян 3: 8) .

Іншими словами, висловлюючись сучасними термінами, коли фондовий ринок підвищується або він отримує премію, то каже, "Я вважаю Ісуса дорожчим і ціннішим, ніж мої гроші, яких стає більше". А коли фондовий ринок знижується, або він стикається зі скороченням зарплати, то говорить, „Я вважаю Ісуса дорожчим і ціннішим, ніж все, що я втратив“. Слава і краса, цінність Христа — секрет задоволеності, яка не  дозволяє грошам керувати людиною.

Гроші не задовольняють. Насправді.

Гроші не задовольняють: „ Множаться статки, множаться й ті, що їх поїдають; і яка користь тому, хто їх має, крім хіба-що тієї, що дивиться на них очима?“ (Проповідник 5:10). Я знаю, що багато хто скаже: „Ні, задовольняють. Мої гроші — добрий друг. Вони не підводять мене. У мене є великий будинок, два автомобілі та прекрасна приватна школа для моїх дітей… Це не піде зі мною в інший світ, але це, безумовно, не зникне від мене тут!“

Справді?

Я роблю свою ставку разом із Проповідником. Ви були створені для задоволення в Бозі, а ваші гроші перетворюють вас на сліпців. У вас є глибока туга. Вони будять вас вночі. Вони наближаються до вас, коли ви одні й збентежені. Якщо ви чесні, то знаєте, що те, чим ви оточили себе, не може торкнутися найглибшої туги вашого серця. Ви не були створені бути задоволеними матеріальними речами. І жодні речі не заспокоять страхів швидкоплинності життя, старіння і смерті. Ні, ви обманюєте самі себе. „Хто любить гроші, не буде задоволений грошима“.

Серце людини не може збирати. Ми можемо збирати що-небудь в коробочку, але в ту саму мить, коли річ опустилася в коробку, серце втратило її і знову голодне. Якщо людина і повинен щось мати, то це — Діяча… Тому все, що ми робимо, має вільно прийти і піти через серце нашої внутрішньої дитину; ми можемо насолоджуватися цим тільки тоді, коли це проходить через душу.

Немає жодного зв’язку між великою кількості грошей і переживанням великого щастя в цьому житті. Коли мудрий біблійний чоловік каже „Краще ...“, він має на увазі, „глибше задоволення...".

„Ліпший малий достаток, що в праведника, ніж велике багатство в беззаконних“ (Псалом 36:16).

„ Ліпше трохи в Господньому страсі, аніж великі скарби у тривозі“ (Приповідки 15:16).

„ Ліпше миска капусти, та з любов'ю,| ніж віл годований, та з ненавистю“ (Приповідки 15:17).

Іншими словами, ключ до щастя в цьому житті — не багатство. Ви не можете знайти щастя в чомусь, що засліплює вас щодо реального джерела щастя. Ісус неодноразово описував Себе і Свої обітниці, і Своє Царство— нині і навіки — як взаємини, і надію, і місце вищого щастя. Не погоджуйтеся на щось менше.

Переклад і адаптація Наталії ПАВЛИШИН

Позначено як:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

BG

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?

Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину