Люди готові платити за молитву, але самі не молитися

Люди готові платити за молитву, але самі не молитися

Люди щоденно просять про молитву! Телефонують, пишуть, готові навіть платити комусь гроші за молитву, але самі чомусь молитися не хочуть! Чомусь у Великий Піст особливо! Так виглядає, що ми живемо у зоні поважного дефіциту молитви! Найбільше про неї просимо, але чомусь самі найбільше на неї не маємо часу! Дивина!

Колись один брат у монастирі, якого часто інші ченці просили про молитву з характерною для нього простотою відповідав! «А ти чому сам не молишся?» Подумалося - "У тому щось є")!

Мало молитися просто прочитуванням заучених фраз. Така молитва ризикує бути схожою на мантру. Важливо молитися, довіряючи. Довіряючи життя, роботу, друзів, задуми, духовне життя, коронавірус...

У класичну добу чернецтва монахи ділили добу на за три вісімки. 8 годин молитви, 8-м для праці і 8-м для відпочинку. Логічно, тоді кожна сфера життя людини матиме достатню долю благодаті і зберігатиметься важливий баланс гармонії між духовним, тілесним і душевним.

Здебільшого люди приділяють молитві мізер часу. Лічені хвилини, а потім дивуються чому у житті все не так. Часто коли запитуєш, скільки часу молитесь зранку, відповідають - 10 хвилин в маршрутці у дорозі на роботу. Тоді знову запитую: чи може Ви теж одягаєтесь або снідаєте у маршрутці по дорозі на роботу? Стискають плечима. Але видно з Богом можна якось собі так...

Якщо наші церковні середовища не будуть місцем плекання любові до молитви, то це фатально. Якщо священник не любить молитву - це фатально удвічі, якщо у монастирі не плекають і не пильнують молитву - це фатально утричі! Здається у тому і потрібно шукати причину відсутності покликань!

Щоб серце загорілося вогником любові до Бога, потрібно тривати у молитві. Молитва - це вправа. Не побоюсь цього слова «робота». Але робота особливого ґатунку. Тоді ми будуємо церкву - саме завдяки стоянню перед обличчям Христа. Може краще сказати - ми дозволяємо Христу робити це замість нас і то досконало!

Церкву будують не проекти і не кабінетна бюрократія, не довершені стратетії і не фантастичні промоції, а живі середовища відносин з Христом і з людьми.

Для мене найважливіші люди ті, з яким я молюся у храмі. З яким п’ю з однією чаші Євахаристію. Я тоді називаю їх братами і сестрами без жодних докорів сумління.

Ніколи не вважаю час проведений на молитві втраченим. Нехай швидкісний потяг цього світу зупиниться і зніме капелюха, коли християни будуть молитися до Бога. Коли вони закінчать - відчиняться двері і щойно тоді ми поїдемо далі у цікаву і захоплюючу подорож.

Отець Лука МИХАЙЛОВИЧ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

BG

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?

Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину