Молитва. Як добрими намірами не нашкодити

„Привіт, ми творимо ланцюжок... “ А вам вже приходив такий „лист щастя“?
Начебто дуже добра ініціативf, що об’єднує величезну кількість людей до молитви за тих, хто чи не найбільше потребує Господньої опіки — онкохворих. Якби не деякі деталі: „Помилися і перешли молитву дев’ятьом друзям“… А чому саме (чи лише) дев’ятьом?

Read in English: Prayer. No harm with good intentions
У фейсбуці на цей так званий флеш-моб реагували дуже по-різному. Хтось пересилав листи, бо й справді вірить, що саме тисяча молитов переконає Господа допомогти потребуючим, хтось — щоб раптом не накликати на себе якусь кару, чи не бути винним, якщо перерветься молитовний ланцюжок.
„Тест на неадекватність: „Привіт, ми творимо ланцюжок... “ Такого типу повідомлення приходять від людей, із якими ніколи раніше не переписувався, і схоже — уже не буду. Релігійність не може бути причиною розсилання спаму в стилі дівчаток 5-класниць "перешли іншим", — так відреагував на такі листи головний редактор загальноукраїнського католицького інтернет-часопису Credo отець Микола Мишовський.
А для кращого розуміння, як можна добру справу зіпсувати неправильним підходом до неї, ще й підготував спеціальний відео-блог „Як зіпсувати молитву. Коротка інструкція“, де дійсно є, що почерпнути. Дивіться, це багато що роз’яснить.
https://www.youtube.com/watch?v=vMH1Oq6MeSAНа нашому сайті не так давно була ціла стаття про різні вірування в нашому житті, зокрема й релігійні, з очільником Центру студентського капеланства ЛА УГКЦ отець Юрієм Остапюком, де йшлося і про схожу ситуацію. Більше можна прочитати тут: Віра і вірування, Церква і магія
Наталія ПАВЛИШИН— Пригадую. якось по храмі Петра і Павла „ходила“ така „цікава“ карточка з молитвою, де було зазначено, що хто помолиться 25 разів цю молитву і передасть її комусь іншому, то буде щасливий і зробить когось щасливим. Ніби задум, на перший погляд, гарний, бо й сам помолишся і ще когось спонукнеш помолитися, але, якщо замислитися, то й тут люди шукають чари. А якщо 26 разів помолюся, то що трапиться? На жаль, багато хто часто не до кінця розуміє суть християнства і сприймає, що Бог діє за принципом автомату — даємо 5 копійок, нам видає пляшку води, не даємо — не буде води. Можна не ставити свічки чи автоматом промовляти по кілька разів молитви, але спілкуватися з Богом як із особою — це важливо. Запитувати себе, чому є ті чи інші проблеми і просити у Бога мудрості, щоб правильно їх вирішити, і Він обов’язково поведе, —наголосив отець Юрій.
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
