Ексклюзив
"Музика, яку виконують в церкві, і взагалі музика - повинна бути максимально якісна"

Музиканти проекту «Керигма»: «Наша мета - нести Добру Новину Спасіння через пісні і тексти»
«Kerygma Project» – це нетиповий яскравий музичний проект, який об’єднав молодих музикантів-християн з різних куточків України. Інтерв’ю з гуртом буде не менш особливе, оскільки вдалось зібрати думку майже всіх учасників цього проекту.
Керигма (грец. Κήρυγμα - оголошення, проголошення, заклик, проповідь) - термін новозавітної герменевтики. У Септуагінті він майже не зустрічається. Близький за змістом до поняття грец. εὐαγγέλιον - в буквальному значенні «блага звістка».
У проекті, окрім солістів, взяло участь 14 музикантів, які грають на різних акустичних та електричних інструментах: гітари, віолончель, скрипка, ударні, перкусія, бас-гітара, бандура, клавіші.
«Kerygma» , яку планували як суто одноразовий студійний проект, вже дала 6 концертів на великих сценах України та Польщі: ми були гедлайнерами двох прощ у Зарваниці у 2016-му та 2017-му роках, виступали на фестивалі «Вітер На-Дії» у 2015 році, грали у Митрополичих Садах у 2015-му, на Днях молоді у Тернополі у 2017-му та на Фестивалі культур в Любліні.
Ідея проекту полягала на передачі досвіду і розвитку нового потенціалу. Тетяна Ставнича, що в 2014-му році була керівником відділу програм і проектів у Патріаршій Курії УГКЦ, мала величезне бажання, щоб музика молодих авторів християн дійшла до ширшого кола слухачів.
Таня уявляла собі проект як акустичне виконання солістами власних пісень під невеликий акомпанемент. Та, як бачите, проект набрав набагато більших масштабів. Саме Христя Підлісецька та Олексій Каплунський, музиканти з гурту «Кана», взяли на себе відповідальність за працю з молодими авторами та їх піснями, підбір музикантів, які разом створили команду «Kerygma» та стилістичний розвиток проекту. В перспективі кожен з авторів мав би вже мати уявлення про створення власного музичного проекту. Менеджером і фактичним містком різних організаційних завдань стала Настя Войтюк, а також під час реалізації проекту всі ідейники теж долучились до проекту музично.
Таким чином народилась перша «Kerygma», а за два роки проект отримав продовження і був записаний новий альбом «Kerygma Project 2» вже з новими авторами. Цікавим фактом є те, що всі пісні записані вживу, немає роботи в студіях звукозапису, відповідно звучання є натуральним.
Згодом «Kerygma Project 2» почали запрошувати на різні концерти, що стало для всіх учасників несподіваним і дуже приємним сюрпризом. Під час спільної праці команда дуже поріднилась, і кожен з таких концертів ставав святом для кожного керигмівця. Оскільки проект є євангелізаційним, то й завдання музикантів - нести Добру Новину Спасіння через пісні і тексти.
Слід зауважити, що у проекті «Керигма» беруть участь й інші музиканти. Детальніше – згодом.
Олена Скиба, гітаристка: «Музика може бути нудна, мабуть. Не залежно від того, чи вона з християнськими текстами чи ні.
Якщо вона дійсно нудна, то, можливо, це недолік аранжування пісні. Боротись - це робити цікаву музику. А якщо все ж ні, то одна моя знайома сказала мені: «Класна ваша музика, але я не можу під неї закурити і потанцювати, бо якось не зручно, слова не дають». Тому, можливо, людина не може відпочити, так як вона звикла і їй нудно, не вистачає важливих для неї звичних елементів під час концерту.
Як боротись зі стереотипом, що християнська музика нудна? Просто! Багато грати, мати концертів і показувати, що ні! Через що теж формувати смак слухача, що якщо повільна, чи медитативна, то це не означає, що нудна».
Настя Войтюк, бандуристка, менеджер проекту: «Я думаю, що це має бути музика з однією метою, але у різних формах. Давайте християнський фольк, рок, поп, хіп хоп, реп – не обмежуйтесь форматами! Слухач знайдеться на різні стилі. А основне, що це має бути свідома, думаюча музика, яка буде настільки розумною, що прорветься через брами шоу-бізнесу в Україні. І все це залежить від нас – від слухача і від виконавця. Тому – вперед!».
https://www.youtube.com/watch?v=FKDh3_qdeCc&?;start=
Віталій Король, гітарист: «Це питання можна розділити на дві частини: Що таке якісна музика? Що таке християнська музика? Щодо першого, то варто розуміти, що це професійний підхід на всіх рівнях створення пісні або альбому, починаючи від якісних інструментів і професійних музикантів і закінчуючи звукорежисером і відповідно студією. Щодо другого, то думаю саме текст робить пісню християнською. Якщо ми хочемо мати добру перспективу в християнській музиці, то варто докладати максимум зусиль по обох напрямках».
- Розкажіть, будь ласка, детальніше про Kerygma Project? Якою є його основана мета та ціль?



- Чим є особлива цьогорічна реалізація «Kerygma Project»?
- На яку саме аудиторію зорієнтований проект?
- Яка роль кожного музиканта, який бере участь у проекті?

- Що таке якісна християнська музика у сучасній перспективі?

- Що, на Вашу думку, викликає стереотип, що християнська музика – це нудно? Як боротись із таким стереотипом? Про це ми запитали особисто музикантів...
- Як проект «Керигма» буде реалізовуватись у межах фестивалю «Вітер На-Дії»?
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину