Ексклюзив

Нецікава Біблія. Це треба прочитати!

Нецікава Біблія. Це треба прочитати!
„Я не розумію її. Вона нудна. Вона ніяк не стосується мого життя“. Правда, вам знайомі такі розмови про деякі книги Біблії? Чи, можливо, як і я,  відчували провину за те, що й самі так думали. Погляньмо правді в очі: деякі книги цікавіше читати, ніж інші. Наприклад, Псалми. Хіба є хто-небудь інший, хто прославляти Бога під натхненням Святого Духа краще, ніж цар Давид? Або місіонерська подорож Павла в Діяннях. Хіба є хтось, хто не любить читати такі надихаючі історії? Є такі книги, які ми б з радістю пропустили. Але чи варто це робити, адже все Святе Письмо натхненне Богом і корисне для навчання і укріплення віри.  

Ось ті 10 книг Біблії, які ви, можливо, ніколи й не читали, але повинні прочитати.

 

Йоіл: Божа кара реальна, але те ж саме ми можемо сказати і про красу покаяння

Книга Йоіла — пророча. Йоіл створює картину спустошення сараною, щоб відновити послання про суд, про який часто забуваємо. Але він каже і про надію.
„ Роздеріть серце ваше, а не одежу вашу, і поверніться до Господа» Бога вашого, бо він благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, - і уболіває над нещастям“ (Йоіл 2:13).
Всі послання можна резюмувати в одному реченні:
„Кожен, хто призве ім’я Господнє, — спасеться“.
 

Авдій: Ті, хто йдуть проти Божого народу, відчують наслідки

Книга Авдія — найкоротша книга Старого Завіту, показує, що станеться за погане поводження з Божим народом.
„ За різанину, за насильство над твоїм братом Яковом сором тебе окриє, і ти повіки зникнеш“ (Авдій 1:10).
Інші вірші цієї книги сміливо говорять про наслідки злих, неправильних вчинків і закликають до покаяння.

Наум: Не повертаймося до нашого минулого

Бог делегував Йону поділитися непопулярним посланням із Ніневії. Але чи знаєте ви, що Наум — це продовження історії про Ніневії? Вкінці книги Йони Бог змилувався над Ніневії. Її жителі повірили і визнали свої помилки, але це тривало недовго. Ми погоджуємося з нашими помилками перед Богом, і Він дає нам ще один шанс. Але згодом ми забуваємо про це, і знову повертаємося до наших колишнім вчинків, відновлюємо старі звички. Книга Наума нагадує нам, що потрібно продовжувати йти вперед, не повертаючись до минулого.  

Авакум: Що робити, коли вас хвилює те, що Бог нічого не робить.

Ми чуємо новини, які нас лякають. Ми бачимо в світі зло, яке змушує нас сумувати. Знаючи, що Бог любить нас, з’являється питанням: чому в цих ситуаціях Бог мовчить? Боже, де Ти, коли все це відбувається? В Авакума були ці ж питання. Коли ми запитуємо Бога, Він чує. І Він відповість. Послання Авакума промовляє до нас, коли ми поспішаємо побачити несправедливість. Мовчання Бога не означає бездіяльності.  

Послання до Филимона: Бог реальний і присутній у нашому повсякденні

Послання до Филимона — це лист апостола Павла — його друга і однодумця. У цьому листі Павло просить Филимона пробачити чоловіка на ім’я Онисим і прийняти цього колишнього раба в свій будинок. Павло знає, що для Филимона це буде непросто. Прощення — це завжди складно. Ми стикаємося з багатьма труднощами, і деякі з них пов’язані з іншими вірними. Але через цю книгу Павло вчить нас прощення, любові і руху вперед.  

Софонія: Коли ми визнаємо помилки, Бог дає шанс.

Книга Софонії виносить у світ питання: кому або чому я поклоняюся?
„Тоді бо я поверну народам мову чисту, щоб усі ім’я Господнє призивали та щоб служили йому однодушно“ (Софонії 3:9)
Це одна з основних заповідей. Софонія показує, що Бог зробить в разі, якщо Його народ присвятить себе іншим речам, а не Йому. Прочитання Софонія може допомогти нам усвідомити любов Бога до нас і те, наскільки Він хоче, щоб ми смиренно залежали від Нього. Але коли ми звертаємо увагу на інші речі, наш люблячий Бог, як і раніше дає нам шанс.  

Книга Аггея: Бог хоче, щоб ми закінчили те, що почали

Самовпевненість. Самодостатність. Лінь. Ми не прагнемо до цього. Але як там опиняємося? І, що значно важливіше, — як із цього вийти? Бог благословляє нас незалежно від того, що ми думаємо або запитуємо. Ми хочемо слідувати за Ним із вдячністю і завзяттям. Але з часом можемо забути свій шлях. Саме тоді ми опиняємося у застої, як це було з євреями. Аггей звернувся до них із ясним, простим словом: закінчуйте те, що ви почали. Відновіть храм. „І сказав Аггей, Господній посол, згідно з дорученням Господнім, до народу:
„Я з вами» - слово Господнє“ (Аггей 1:13).
 

Послання до Тита: Тіло Христа зростає, коли ми готові вчитися

У своєму листі до Тита Павло забезпечують основу для успішного навчання в наших церквах сьогодні. Правильні люди в керівництві можуть допомогти церкві зберегти основу, коли в її сторону дме суворий вітер. Тит показує реальний приклад важливості структури всередині наших церков. У міру того, як громади ростуть, нашим служінням необхідно створити здорову атмосферу для навчання.

Левіт: Без законів минулого не було б свободи

Читання книги Левіта може бути досить виснажливим. Ці закони, жертви і структура… Цього може бути достатньо для того, щоб ми перестрибнули в кінець. Але перш ніж перевернути сторінку, проаналізуймо інформацію з цих 27 глав. Книга Левіт служила керівництвом в тому, як правильно жити. Книга Левіт вчила ізраїльтян про важливість святого життя, і ця інформація, як і раніше може бути застосована і до нас сьогодні.
„Я бо - Господь, Бог ваш; ви маєте ставати святими й бути святими, бо я - святий“ (Левіт 11:44).
 

Послання Юди: Залишайтеся вірні Богу

Можливо, Книга Юди коротка, але в ній досить багато важливих слів. Коли гріх зазіхає на нас, Бог є поруч. Юда доводить це на прикладі того, як справедливо діяв Господь через події минулого. Книга дає просте повчання, яке принесе відмінні результати. Будьмо вірні Богу і піклуймося один про одного. Дуже відповідний заклик про завзятість:
„Бережіть себе самих у любові Божій, очікуючи милости Господа нашого Ісуса Христа для вічного життя“ (Юди 1:21).
  За перекладами підготувала Наталія ПАВЛИШИН
Позначено як:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

BG

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?

Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину