Ексклюзив
Оксана Іленьків: «Сильна жінка ніколи не закриває власне серце від світу, завжди вірить у Бога та своє покликання»

Відомий норвезький письменник Арне Гарборг сказав: «У жінці ховається дивовижна велика таємниця, велика життєва загадка, джерело всіх радощів і всіх турбот». Кожна жінка у своєму житті переживає нелегкі драми та титанічні випробування долі, прагне досягнути бажаної мети, підкорити омріяні вершини, але водночас залишитись собою. Бути сильною жінкою – завдання не з легких. Сьогоднішній світ захоплюється жінками, які вміють захищати свої права і водночас творити добро для інших. Наша країна, наша Церква можуть пишатись жінками, які будують навколо себе простір надії, а їхні вчинки та ініціативи є свідченням милосердя і великої віри. Це жінки мирянки, які щоденно протистоять викликам буденності, сумнівам у власних силах, проте маленькими кроками долають великі відстані: від відчаю і темряви - до яскравого життя з Богом та своїми ближніми. Про маленькі та глобальні перемоги, духовність, професіоналізм та людську гідність, протистояння стереотипам, про креативні проекти, творчі здобутки та роботу з молоддю, – у ексклюзивному інтерв’ю із особливою жінкою – Оксаною Іленьків, керівником проекту Екуменічного соціального тижня в Україні (Інститут екуменічних соціальних студій Українського католицького університету), викладачем НУ «Львівська Політехніка».
А цьогоріч проект отримав нове дихання. В межах Всеукраїнського суспільного форуму XI-ий «Екуменічний соціальний тиждень» нашими спікерами були такі визначні особистості, медійні та суспільні лідери, як: доктор Юрій Тиховліз із відкритою лекцією «Діяльність Святого Престолу (держави Ватикан) з приводу міграції», Мирослава Гонгадзе «Віра-Покликання-Відвага. Молодь як рушій змін» (https://zik.ua/news/2018/05/11/myroslava_gongadze_ne_zradzhuyte_svoim_pryntsypam_i_virte_shcho_za_vamy_1322285), Павло Казарін «Евалюція у світі та в медіа» (https://syla.news/2018/05/21/v-ukrayini-panuye-zhurnalistyka-osobystyh-zajmennykiv-pavlo-kazarin-komentari/), Тарас Дзюбанський «Релігійна толерантність» (http://velychlviv.com/uchasnyky-teze-u-lvovi-obgovoryly-pytannya-religijnoyi-tolerantnosti/), Еліс Бразел «Міжрелігійний діалог у XXI столітті: освітні ініціативи, інклюзивний досвід та перспективи соціальних реформ» (http://www.ecumenicalstudies.org.ua/novini-institutu/2018/03/01/5917).
Також у рамках нашого проекту відбулись такі ініціативи: Відкрита дискусія «Проблема ідентичностей у полікультурному світі; глобальні виклики», Міжнародний семінар Українського християнського академічного товариства , присвячений темам міжконфесійних шлюбів та православно-католицького діалогу (http://orthodoxy.org.ua/data/pravoslavno-katolicke-zblizhennya-vidbulosya-u-tisyacholitniy-sofiyi-kiyivskiy.html), зустріч із особистим секретарем Патріарха Йосипа Сліпого, президентом Інституту екуменічних студій УКУ отцем-доктором Іваном Дацьком.
Загалом для мене Екуменічні соціальні тижні у Франції та Україні – це неповторний досвід та унікальна можливість спільно будувати мир і суспільство без стереотипів, комунікувати без кордонів. Перед нами відкрито безліч можливостей, але маємо усвідомлювати свою відповідальність, солідарність, милосердя, наше бажання жити у світі, сповненому перспектив, надій, любові та ентузіазму.
Я переконана, що кожна робота має свої виклики, моральні дилеми, які ставить перед людиною. Звісно, інколи мені буває дискомфортно, іноді я вагаюсь. Але я люблю свою роботу і своє життя. Я бачу перспективу і ріст у тому, що роблю.
Але справді сильною мене роблять мої діти, які кожного дня сповнюють мене натхненням більше працювати, більше радіти життю. Я роблю все, щоб бути для них справжнім прикладом для наслідування, щоб вони пишались мною. І я дуже горджусь ними. Прагну, що вони реалізували себе в тій праці, яка буде мила їхньому серцю.
Я навчилась боротись зі своїми страхами, перемагати свою невпевненість, сприймати себе такою, якою я є саме завдяки ним… Я бачу, що не стою на місці, що моя праця допомагає людям. Мене оточують дуже хороші люди, справжні професіонали. Я горджусь цим.
Колись Коко Шанель сказала: «Найсміливіший вчинок – подумати про себе. Вголос». Ми повинні змінюватись на краще, бачити свої вчинки зі сторони, вміти критикувати себе, щоб змінюватись, ставати кращими. Бути жінкою – це складна місія, але бути сильною жінкою – це справжня боротьба. І полягає вона в тому, що, незважаючи на те, які випробування тобі приготувала доля, які вороги тебе оточують, не можна закривати своє серце від світу і потрапляти у в’язницю власних страхів та думок. Треба вірити в Бога, вірити в себе і в своє покликання.
Підготувала Лідія Батіг

- Оксано, розкажіть, будь ласка, чим для Вас особисто є особливою праця в Українському Католицькому Університеті?
«Працівники УКУ – наче велика італійська родина, готова ділитись не лише труднощами, турботами, допомагати одні одним, але й радіти перемогам, досягненням, підтримувати ініціативи та професійні плани на майбутнє своїх колег»Я вважаю, що УКУ – це цілий окремий світ, сповнений безлічі можливостей для кожного, хто прагне активно працювати, вкладати увесь ентузіазм та сили в свої проекти. Працюючи в Інституті екуменічних студій УКУ (http://www.ecumenicalstudies.org.ua/), я відкрила для себе багато нового. Насамперед, мова йде про потужний людських фактор, який є основою та фундаментом цього навчального закладу. Працівники УКУ – наче велика італійська родина, готова ділитись не лише труднощами, турботами, допомагати одні одним, але й радіти перемогам, досягненням, підтримувати ініціативи та професійні плани на майбутнє своїх колег. Дуже люблю свій вже рідний Інститут екуменічних студій. Завдяки цій роботі мені вдалось більше відкрити власний потенціал, розвинути свою духовність, розширити світогляд, знайти багато нових друзів, що стали вже повноцінною частиною мого життя.

- Як відбувається Ваша праця в рамках проекту «Екуменічний соціальний тиждень в Україні»?


- Які унікальні освітні та соціальні ініціативи були реалізовані у межах Екуменічного соціального тижня та загалом діяльності Інституту Екуменічних Студій УКУ?

- Яким бачите майбутні ініціативи в контексті Екуменічного Соціального Тижня? Наскільки важливо розвивати екуменічний та міжрелігійний діалог в Україні, особливо в часі війни та економічно-соціальної кризи?

- Наскільки важливою для Вас є праця із молоддю? Чим особливе сучасне молоде покоління, на Вашу думку?
- Чи важко Вам як жінці, як мирянці, працювати у ділянці, яка безпосередньо пов’язана із комунікацією Церкви та суспільства? На Вашу думку, наскільки складно бути сильною жінкою?

ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
Разом ми можемо більше! Зробіть свій внесок у розвиток нашого
проєкту.
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

МАЄТЕ ЦІКАВУ ІНФОРМАЦІЮ ДЛЯ НАС?
Ми відкриті для ваших новин, і разом можемо створювати цікаві
матеріали для нашої спільноти.
Хочу запропонувати новину