Що казав Ісус Христос про щастя?

Часто люди думають, що можна стати щасливим, отримавши якесь задоволення.
Але задоволення не дорівнює щастю, іноді після задоволення залишається порожнеча. Як шукати за правдивим щастям?
А щастя насправді - на горі блаженств: осягнути ті блаженства, про які говорив Ісус.
Блаженн вбогі духом...
Що є вбогість духом? Бути вбогим духом - це бути вільним, вільним від усіх тимчасових і матеріальних речей.
Людина, яка не покладається на багатство, що є її запевненням майбутнього, є убогою духом.
Господь дав нам багато засобів, якими можемо користуватись. Але вони не є самоціллю. Ми приходимо нагі - і йдемо нагі. І щораз прагнучи більше і більше, ми втрачаємо найголовніше.
Часто в людей, які думають, що їм усе під силу, які не зважають на інших у своєму прагненні до збагачення, трапляється так, що є все, а немає сім'ї, злагоди, розуміння.
Чи варто купляти телефон останньої моделі на гроші в кредит? Мабуть, ні. Але чому багато людей чинить саме так? Бо часто це спроба виправити якусь рану минулого, дитинства, коли не було змоги щось мати або ж прагнення надати собі статусності через річ. Але речі ніколи не зроблять людину багатою.
Блаженні тихі...
Що означає бути тихим? Бути жертвою, постійно змовчуючи, упосліджуючи себе? Ні, бути тихим - це вміти висловлювати свої почуття та емоції правильно - спокійно із гідністю Божої дитини.
Віднайти у собі лагідність і спокій, щоби так ставитись до ближніх.
Блаженні засмучені...
Християнство не є усмішкою від рота до рота. Смуток також присутній в людському житті і це також нормальне пережиття, нормальна емоція. Ми переживаємо біль, втрати, нормально посумувати. поплакати. Цей час проходить. Бути християнином - це бути щирим, не надягати маску радості, коли насправді сумно, коли померла близька людина. Деколи людина, виплакуючи сльози, зцілюється.
В церковній традиції є жалобні богослужіння, які супроводжують людину в її переживаннях.
Голодні і спраглі справедливості...
Якщо людина справді шукає правди - матиме насичення. Що таке залежності? Це обман, фальшивка, щоби отримати те, що хоче, тут і зараз. Наркотики, алкоголь, комп'ютерні ігри...
Сенс життя - дуже важлива річ. За щоденними гонками ми не бачимо, а куди ж ідемо? Не бачимо усмішок наших рідних.
Задумаймось, для чого ми робимо те, що робимо. Чи роблять наші справи нас щасливими?
Блаженні милосердні...
Бути милого серця - щиро бажати іншому добра, а не обговорювати. Хоча й сьогодні спілкування дуже мало: сусіди живуть поруч, а не знають одне одного.
Милосердя - вміти давати і вміти прощати. Усі ми - не без гріха. Прощення - це чудовий засіб, який скріплює, навіть ті стосунки, які здаються розбитими. В японській традиції розбите горнятко спаюють золотом. Прощення і є тим золотом, яке робить наші стосунки лише кращими і міцінішими.
Блаженні чисті серцем...
Бути чистим, відкрити, відвертим - без масок. Наше життя сьогодні виглядає на маскарад масок: ця для дітей, дружини, шефа, друзів, колег.
Маска ніколи не закриває очей. Які би ми маски не одягали - слід дивитись одне одному в очі. Це те, що нам так потрібно, і про що ми так часто забуваємо.
Пильнуй своє серце - заглянь, а що там всередині? Купи мотлоху? Без чистого серця немає любові, в якій ми єднаємось одні з одними.
Блаженні миротворці...
Мир - це найперший дар воскреслого Христа. Коли людина перестає воювати сама з собою, починає любити себе і бачити прекрасне в собі - вона має мир і може ним ділитись.
Миру потребують наші сім'ї, бо у сімейних війнах ніколи немає переможців. Краще взятися за руки і повторити: Ти мені не ворог!
Підготувала Тетяна Трачук
за ефіром https://www.facebook.com/radio.voskresinna/videos/2575181649172516/
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
